Firma TIENS rozpoczyna współpracę z firmą Biomol – Med, która jest prekursorem i liderem zastosowania metody analizy pierwiastkowej włosa.

Główną rolą Biomol-Med jest ochrona zdrowia przez stosowanie właściwej diety. Analizę pierwiastkową włosów możemy wykorzystać w profilaktyce, chorobie i rehabilitacji. Na podstawie wyniku analizy pierwiastkowej włosów określamy typ metaboliczny i stan odżywienia pacjenta.

Zalecony w wyniku analizy pierwiastkowej włosów sposób żywienia i właściwa aktywność fizyczna prowadzi do uzyskania indywidualnej równowagi metabolicznej. Taki stan fizjologiczny zabezpiecza zdrowy organizm przed chorobami, a jeżeli Pacjent ma zdiagnozowaną chorobę umożliwia szybsze osiągnięcie dobrego stanu zdrowia. Często zdarza się nawrót choroby, czyli ponowne wystąpienie objawów choroby po okresie poprawy, najczęściej z powodu braku właściwej rehabilitacji. Zalecenia wynikające z analizy pierwiastkowej włosów można potraktować jako jeden z elementów działań rehabilitacyjnych.

Analiza pierwiastkowa włosów jest bardzo dobrym narzędziem diagnostycznym, wspomagającym pracę lekarzy, dietetyków i rehabilitantów.

Laboratorium Pierwiastków Śladowych BIOMOL-MED jest polską firmą z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Działa na rynku od 1998 roku i jest europejskim liderem w swojej dziedzinie.

W latach 90. diagnostyka pierwiastków śladowych we włosach stała się powszechnie znaną w świecie naukowym i szeroko stosowaną metodą badawczą. Nowatorskie podejście zespołu badaczy, naukowców z Laboratorium Biomol-Med z Łodzi w oparciu o wiedzę naukową i zebrane doświadczenia pozwoliło na opracowanie unikalnej interpretacji wyników analizy pierwiastkowej włosów. Dzięki temu analiza pierwiastkowa stała się narzędziem diagnostycznym pomocnym w ocenie stanu odżywienia. Opracowana procedura wykonania analizy pierwiastkowej umożliwia łatwe wykonanie badania każdej zainteresowanej osobie, niezależnie od miejsca zamieszkania.

W ciągu wieloletniej działalności laboratorium nawiązało współpracę z instytucjami państwowymi i prywatnymi w wielu krajach. Wykładowcy Biomol-Med szerzą wiedzę o zastosowaniu analizy pierwiastkowej włosów w profilaktyce zdrowia na kursach i wykładach w całej Polsce i za granicą.

Obecnie Biomol-Med działa w oparciu o europejskie standardy jakości, stawia na rozwój, szuka nowych rozwiązań i współpracuje z wieloma partnerami. Celem nadrzędnym firmy jest propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu organizmu i ochronie zdrowia.

Więcej informacji o metodzie badania włosa, firmie Biomol-Med na stronie www.biomol.pl