koncepcja zdrowia TIENS

Filozofia tworzenia produktów TIENS opiera się na najnowocześniejszej biotechnologii inspirowanej tradycyjną medycyną chińską. Stosowane przez firmę zaawansowane metody, urządzenia i techniki produkcyjne spełniają najwyższe światowe standardy, co – wraz z rygorystycznym systemem zarządzania jakością – daje pewność, że nasi klienci otrzymują najlepsze produkty, które zaspokajają najwyższe wymagania.

Nowe produkty opracowywane są w sposób całkowicie zgodny z oczekiwaniami różnych narodów i wyznań, w szczególności dotyczy to koszerności i muzułmańskich zasad halal.

Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.

Odwołujemy się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety. Nie jest to niczym dziwnym zważywszy, że medycyna chińska może pochwalić się aż pięcioma tysiącami lat ciągłego doskonalenia produktów!

TCM to medycyna pomagająca organizmowi zachować prawidłową równowagę energii.

Qi (wymowa: “czi”) oznacza przepływ energii w naszym ciele.

Równowaga energii ma kluczowe znaczenie i opisują ją koncepcje Yin i Yang oraz Pięciu Elementów. Najważniejsze narządy działają w harmonii ze sobą, umożliwiając utrzymanie optymalnego poziomu zdrowia i dobrego samopoczucia. Yin i Yang muszą zachowywać równowagę i harmonię względem siebie. Zmiana proporcji energii może prowadzić do powstawania problemów zdrowotnych.

Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.

Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii – metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje – będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń – będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.