Migrena pojawia się przeważnie w okresie dojrzewania, częściej u kobiet i ma podłoże dziedziczne. Dolegliwość charakteryzuje powtarzający się, pulsujący ból głowy zlokalizowany najczęściej w okolicy skroni, a niekiedy obejmujący całą głowę. Migrenę zapowiada często pojawienie się tzw. aury, czyli ubytków w polu widzenia, mroczków, poświaty, która jest prawdopodobnie skutkiem skurczu naczyń mózgowych.

Występowanie migreny łączone jest z wysiłkiem fizycznym lub silnymi emocjami. Bodźce emocjonalne i nerwowe uznają za jedną z przyczyn migreny zarówno lekarze medycyny konwencjonalnej, jak i tradycyjnej medycyny chińskiej. Ci ostatni dopatrują się ich także w zakłóceniach w przepływie energii w kanale pomiędzy wątrobą, woreczkiem żółciowym a umysłem. Zlikwidowanie zaburzeń łagodzi lub wręcz likwiduje dolegliwość.

Objawy:

towarzyszące bólowi światłowstręt, nadmierna wrażliwość na dźwięki i zapachy, nudności i wymioty.

Terapia profilaktyczna:

W kuracji zalecane są: Wejkan (1 x dziennie po 1 kapsułce – wieczorem), Biowapń dla poprawy pracy mózgu (1-2 x dziennie po 2 kapsułki) i Cholikan (2 x dziennie po 1 kapsułce). W stanach migrenowych ulgę przynosi Sleeping Natural (1 tabletkę przed snem dokładnie rozgryźć i popić 0,5 szklanki ciepłej wody). Stosowany jest także Digest Natural (2 x dziennie po 2 tabletki, po posiłku, dokładnie przeżuwamy i popijamy szklanką wody) oraz San Gao Dan (1 x dziennie po 2 kapsułki).

UWAGA !!! Sleeping Natural nie jest wskazany przy zagrożeniu zawałem serca, udarem mózgu oraz przy nietolerancji produktów pochodzenia pszczelego.


Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.