Jest skutkiem ataku bakterii Escherichia coli lub innych, które przedostają się do nerek przez cewkę moczową i pęcherz. Bakterie powodują obrzęk i zakażenie. Infekcja może mieć charakter ostry lub przewlekły, a jej nawroty trwają latami. Niezbędne jest natychmiastowe leczenie, ponieważ choroba nawet w ciągu kilku dni może przejść w stan przewlekły.

W terapii stosowane są na ogół szybko działające antybiotyki, niekiedy nawet trzy na raz, co jest szokiem dla wątroby i jelit. Preparaty chińskie – wolniej działające – w tym przypadku wspomagają i łagodzą skutki uboczne antybiotyków. W stanach przewlekłych mają jednak zasadnicze znaczenie. Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest groźną chorobą, szczególnie dla kobiet w ciąży. Zaniedbanie leczenia może prowadzić do ciężkich powikłań.

Objawy:

ciągły ból w okolicy lędźwi promieniujący do pachwiny, nudności i wymioty, wysoka gorączka, uczucie parcia na pęcherz moczowy, krew lub widoczne kłaczki w moczu.

Przyczyny:

zakażenia bakteryjne, zablokowanie dróg moczowych (np. kamieniem nerkowym), zażywanie pewnych leków; podatność na chorobę zwiększają: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niektóre schorzenia neurologiczne.

Terapia profilaktyczna:

W leczeniu choroby zaleca się stosowanie Biowapnia Gai-Bao (1-2 kapsułki dziennie), który rozpuszcza złogi i piasek powodujące stan zapalny oraz Kordycepsu (3 x dziennie po 2-3 kapsułki). W stanach ostrych, Kordyceps trzeba przyjmować w połączeniu z antybiotykami. Leczenie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Ponadto preparat usuwa skutki uboczne działania antybiotyków. Jeżeli mamy do czynienia ze stanem przewlekłym, zaleca się przyjmowanie Kordycepsu (3 x dziennie po 2-3 kapsułki) oraz Herbaty Antylipidowej (1 saszetkę zalać szklanką wody o temperaturze 80 stopni C. Po 15 minutach saszetkę wyjąć. Napar podzielić na 4-5 części, pić między posiłkami, dolewając wody do pełnej szklanki), która wzmacnia jego działanie.


Żródło: Książka „ZDROWIE NA CAŁE ŻYCIE Pokonaj chorobę z TIANSHI”. Opracowanie: Małgorzata Piotrowska i Małgorzata Wojnarowska. Konsultanci: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna. Terapie profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.